Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical pentru ingrijire copil operat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical pentru ingrijire copil operat

buna seara,
sper ca pun sunt pe forumul care trebuie. Am o problema legata de obtinerea unui concediu medical in vederea operatiei fetitei. Am fost la medicul de familie cu adeverinta de la servici ca se plateste la sanatate dar imi cere ca aceasta adeverinta sa fie vizata de casa de sanatate. eu nu am mai fost de mult pe la medic si nu stiu daca e ok.
va rog sa imi spuneti cum sa procedez. multumesc frumos.
biancamica, utilizator
Medicul de familie poate intra pe site-ul CNAS, introduce CNP-ul dvs. si afla imediat daca sunteti asigurata sau nu, fara sa mai ceara viza CJAS.