Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua. La ce distanta de stalpul de electricitate ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua. La ce distanta de stalpul de electricitate se poate construi?

La ce distanta se poate construi de linia de 220KV?
Din ce-mi dau eu seama, cam 7 metri, dar nu pot sa spun ca inteleg mare lucru din norma respectiva.

Gasiti distantele minime in anexa la Ordinul nr. 32/2004 al ANRE. Puteti descarca documentul de pe siteul ANRE si poate reusiti sa intelegeti mai bine.

Sper sa va fie de folos raspunsul.

LE: In norme e vorba doar de siguranta in caz de incidente neprevazute (rupere cablu). Inteleg ca pot aparea probleme medicale insa.
ContSters200284, utilizator