avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2241 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Buna ziua. La ce distanta de stalpul de electricitate ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Buna ziua. La ce distanta de stalpul de electricitate se poate construi?

La ce distanta se poate construi de linia de 220KV?
Cel mai recent răspuns: ContSters200284 , utilizator 23:15, 26 Martie 2011
Din ce-mi dau eu seama, cam 7 metri, dar nu pot sa spun ca inteleg mare lucru din norma respectiva.

Gasiti distantele minime in anexa la Ordinul nr. 32/2004 al ANRE. Puteti descarca documentul de pe siteul ANRE si poate reusiti sa intelegeti mai bine.

Sper sa va fie de folos raspunsul.

LE: In norme e vorba doar de siguranta in caz de incidente neprevazute (rupere cablu). Inteleg ca pot aparea probleme medicale insa.
Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Martie 2011
ContSters200284, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde sunt prevazute normele ce reglementeaza distanta de care se poate construi fata de o magistrala de gaz? stefan_dumitru_m stefan_dumitru_m Imi poate preciza cineva unde pot gasi normele ce reglementeaza distanta de la care se poate construi fata de o magistrala de gaz? , Lege, regulamente, ordine, ... (vezi toată discuția)
Casa inaltata gabrielagabi74 gabrielagabi74 Ma intereseaza amanunte despre inaltarea unei case vechi (prin mansardare) daca se poate realiza si daca sunt niste reguli de baza (unde as putea citii?) ... (vezi toată discuția)
Autorizatie constructie cerul cerul Poate ca nu e locul potrivit dar nu stiu sigur. Pe noul cod civil exista o deschidere minima a unui teren pentru o autorizatie de constructie casa? Vreau sa ... (vezi toată discuția)