Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ore suplimentare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ore suplimentare

pot fi concediata pentru ca nu sunt de acord cu orele suplimentare?
rosu gheorghe a scris:
c)Nu se vor efectua ore suplimentare, cu excepţia cazurilor de forţă majoră sau pentru alte lucrări urgente destinate prevenirii producerii unor accidente sau înlăturării consecinţelor acestora.

Asta este valabil numai pentru cei cu CIM cu part-time.
tudorvaleriu a scris:

rosu gheorghe a scris:
c)Nu se vor efectua ore suplimentare, cu excepţia cazurilor de forţă majoră sau pentru alte lucrări urgente destinate prevenirii producerii unor accidente sau înlăturării consecinţelor acestora.

Asta este valabil numai pentru cei cu CIM cu part-time.

Este corect ce spuneti intrucat suntem la art.2 ce se refera la o fractiune de norma.
rosu gheorghe, utilizator