avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parte in proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parte in proces

Am facut o plangere la OJPC, impotriva unei banci.
In urma plangerii, banca a fost sanctionata si s-a dispus ca sumele retinute in mod ilegal sa-mi fie returnate.
Banca a contestat in instanta procesul verbal.
Ma pot constitui parte in acest proces? Daca da, in ce fel? ( interventie in interes propriu, etc)
Cel mai recent răspuns: Cabinet avocat Mihai Gaita , Avocat 09:51, 27 Martie 2011
Da, puteti sa interveniti in nume propriu.

Daca nu o faceti, este posibil sa fiti citata in calitate de martor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Principiul disponibilitatii; onorariu avocat Alexandru Dan Alexandru Dan In urma unui accident auto minor, partea sanctionata contraventional depune plangere la instanta, impotriva IPJ. Cealalta parte, fiind indicata ca martor in ... (vezi toată discuția)
Executare masuri dispuse in proces verbal de contraventie TDorina TDorina In urma unei plangeri la OJPC ( Oficiul Judetean pentru protectia Consumatorului), acesta din urma a aplicat unei banci o sanctiune contraventionala si a ... (vezi toată discuția)
Citare ca intervenient ciancu ciancu As dori sa ma lamuriti asupra unei probleme. Am primit o citatie prin care sunt citata intr-un proces civil in calitate de intervenient. Problema este ca nu am ... (vezi toată discuția)