Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parte in proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parte in proces

Am facut o plangere la OJPC, impotriva unei banci.
In urma plangerii, banca a fost sanctionata si s-a dispus ca sumele retinute in mod ilegal sa-mi fie returnate.
Banca a contestat in instanta procesul verbal.
Ma pot constitui parte in acest proces? Daca da, in ce fel? ( interventie in interes propriu, etc)
Da, puteti sa interveniti in nume propriu.

Daca nu o faceti, este posibil sa fiti citata in calitate de martor.