Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dilema - sunt citat ca martor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dilema - sunt citat ca martor

#-o#-obuna ziua,am o citatie ,in care sant chemat ca martor in ceva d.p. ,habar nu am in legatura cu ce| daca nu ma prezint ce se poate intampla|?
Lipsa nejustificată a martorului, a părţii vătămate sau a părţii responsabile civilmente se sancţionează cu amendă de la 250 lei la 3.000 lei.

Daca nu va prezentati la primul termen, instanta poate cere sa fiti adus cu mandat, iar apoi amendat.

De ce va e teama sa va prezentati, mai ales ca habar nu aveti motivul pentru care sunteti citat..? :)
bogdan27, utilizator