Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... raspuns la rechemarea la munca pe un post care nu e ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

raspuns la rechemarea la munca pe un post care nu e conform cu pregatirea

Buna ziua!
As dori sa imi spuneti cum ar trebui sa formulez raspunsul la o adresa care mi-a fost inaintata de societatea la care am lucrat, vis-a-vis de rechemarea conform art 72, alin 2, pe postul ocupat inainte. Mentionez ca deja dosarul de somaj este facut si aprobat, iar rechemarea la munca in cadrul aceleiasi intreprinderi se face pe postul ocupat inainte, adica de operator produse fainoase(eu avand functia de inginer - contractul de munca s-a perfectat in alb) si nu am stiut ce s-a completat ulterior.Si as mai dori sa stiu cui trebuie sa-i inaintez raspunsul:SC... SRL, ITM sau altei organizatii?
MULTUMESC!
raspunsul trebuie inaintat firmei ...din nefericire, daca vor sa va faca probleme, o pot face, dat fiind ca va ofera acelasi post ( pe acte) si sa va afecteze la somaj. ar fi indicat sa mergeti si sa discutati cu ei.
Cum pot evita ca societatea sa nu imi faca probleme? Ce pot face?