Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... certificat medico_legal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

certificat medico_legal

mama mea a fost lovita de catre un vecin. la medic i s-a scris pe certificat ca necesita 1-2 zile ingrijiri med si ca este in soc post traumatic. ce inseamna asta?
Sa faca o plangere la sectia de politia in raza careia domiciliaza mama dv.
Fapta de lovire se pedepseste cu amenda sau cu inchisoare, intre o luna si 3 luni.
sfatul meu este sa faca plangere la politie pentru lovire sau alte violente,in maxim 6 luni puteti ajunge la o intelegere cu vecinul si sa retrageti plagerea.in caz contrar va judecati in instanta