Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

sintem 3 frati eu sora si parintii am emigrat .fratele cel mic a ramas in casa inca 10 ani .De 6 ani a emigrat si el casa raminind a nimanui .
eu am platit restanele ramase in urma fratelui meu(lumina.gazul impozitul la casa restantele fiind de 3ani)platesc si la ora actuala
tata a murit mama are Alziamer vreu sa fac succesiune corect adica sa impartim egal
intrebare
pot sau cum pot sa-mi recuperez banii care-i cheltui cu intretinrea casei?
Pastrati chitantele de plata si puteti recupera partea aferenta celorlalti mostenitori dupa impartirea mostenirii. Le puteti recupera pe cale amiabila sau puteti inainta o actiune in instanta pentru acestea.