Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata

buna ziua,ma numesc stefan sunt nascut in 23 sept 1958 si am un stagiu de cotizare de 28 ani grupa II.Cand pot iesi la pensie anticipat?multumesc
Clarificati numarul anilor si incadrarea lor pe grupe,sau eventual conditii de munca.Grupele superioare de munca au fost valabile pana la 01/04/2001 cand dumneavoastra aveati 42 de ani si 6 luni.Se pune intrebarea daca pana la aceasta varsta 42 ani si 6 luni,puteati realiza 28 de ani in grupa II-a de munca.