Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... legaturi personale cu minori,dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

legaturi personale cu minori,dupa divort

buna!sunt in divort de 2 ani cu fostul sot.totul se lungeste datorita orelor de vizita.minora mi-a fost incredintata mie si in plus am solicitat drept de vizita pt tata oriunde si oricand,dar numai in prezenta mea datorita consumului excesiv de alcool,al comportamentului vulgar,al nesigurantei lui ca nu este tatal minorei(cerandu-mi in nenumarate randuri test de paternitate) si a faptului ca fetita nu este acceptata in familia sa.in prima instanta mi s-a acordat acest drept,el facand apoi apel care s-a judecat in lipsa mea si a av mele,eu neprimind citatie acasa, si i s-a acordat dreptul sa ia minora in fiecare sfarsit de saptamana intre 10.00-20.00 la domiciliul fratelui sau..am facut recurs la curtea de apel,unde mi-a fost admis recursul,casata hotararea si retrimis dosarul spre rejudecare.la rejudecare i s-a acordat acelasi drept.mentionez ca fetita este sub regim alimentar destul de sever(cu acte medicale),in anchetele sociale este precizat faptul ca vizitele sa fie facute in prezenta mea.ce trebuie sa mai fac ca sa mi se acorde acest drept?
Faceti din nou recurs si de aceasta data Curtea de Apoel va da o hotarire conform intereselor dv. caci nu mai poate trimite la rejudecare