Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... drept in casa dupa divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

drept in casa dupa divort

Buna ziua....am divortat anul trecut si am plecat din casa pe care o detin ca bun comun cu fostul sot prin credit ipotecar pe 30 de ani.,eu fiind debitor iar el codebitor....deocamdata nu-mi permit un partaj si vreau sa stiu daca poate duce pe oricine in casa sau poate face modificari casei?multumesc....
nu trebuie sa mergeti dvs nicaieri. certificatul de casatorie nu e la dosar ? oricum, hotararea ramasa definitiva se comunica si starii civile.

ce casa e declarata de dvs la primarie?
ok...fostul sot ma anunta sa merg la primarie ca cica....trebuie mers cu sentinta de divort pe care numai eu o detin ....cum ca certificatul de casatorie inca e valabil si trebuie anulat..am ramas masca....
Care casa?Casa pe care am achizitionat-o prin credit ipotecar in timpul casatoriei pe termen de 30 de ani si pe care am declarat-o la primarie chiar eu ...