Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns cat mai urgent in cazul unei pensii alimentare...si anume....cum e mai corect? procesul sa se incheie cu un procent de 25 % din venit sau o intelegere de 5 milioane pe luna de la un tata care detine functia de director comercial si asociat la firma? care este diferenta dintre cele doua cazuri: procent ? sau o suma fixata de el? daca procesul se incheie cu procent, de unde voi stii ce venituri are....el poate spune cum ii e mai bine, un salar minim pe economie de exemplu....pot angaja un avocat dupa proces in care sa se poata informa ce venit are? va multumesc
Solicitati in instanta sa i se puna in vedere tatalui sa prezinte o adeverinta de la serviciu , cu venitul sau lunar ,ulterior vedeti cum e mai bine : ori procent ,,ori suma fix de 500Ron. Succes
oricum ar trebui sa cereti in instanta sa aduca adeverinta sau sa faca adresa instanta la el la munca si sa precizeze cei de acolo veniturile lui.dupa ce se incheie procesul de ce mai faceti cercetari(av nu poate)?ca sa incepeti o noua actiune de majorare ? puteti rezolva acum,vb cu av dvs
ma scuzati ca insint pe aceasta tema dar tot nelamurita sunt, daca nu va suparati si imi puteti explica, si anume: tatal privatizat nu a vrut sa platieasca pensie de intretinere 6 ani si acum sunt in posesia bilantului in care arata existenta dividentelor iar dansul vine cu o suma, dar intrebarea mea este : daca accept suma nu mai am deaface cu dividentele nu? spun asta pentru ca acest tata nu ar face niciodata o oferta daca nu ar avea de pierdut pe alta parte
va multumesc