Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... concediul pre si post natal....
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

concediul pre si post natal....

Salut...sunt pe sfarsitul pre natalului ...stiu ca pre+post = 126 de zile si ca din post se pot lua zile in cazul in care nu nasti in pre....cu conditia sa ramana minum 42 de zile de postnatal .Intrebare...cred ca in cazul meu o sa ramana mai putin de 42 de zile de postnatal...este vreo problema? nu mai pot beneficia de alocatia si suventia primita pentru bebe?:(
Multumesc doamna avocat!
Acum am inteles ...am peste 12 luni lucrate....deci e ok!!!:D