Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... martor la divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

martor la divort

Am o intrebare: la divort pot chema ca martori parintii sotului (paratul)? in conditiile in care doar ei sunt singurii care i-au vazut comportamentul pentru care am intentat divort.. daca ii chem sunt obligati sa vina sau au voie sa nu depuna marturie impotriva propriului fiu? mai ales ca nu cred ca vor fi prea cooperanti, ca deh! e baiatul lor..
Nu exista inca o hotarare de incredintare, asa incat nu puteti fi acuzata de acest lucru.
SMSurile si mailurile sunt acceptate, in masura in care le prezentati in forma tiparita, in cadrul probei cu inscrisuri.
teodora_k a scris:

Si inca ceva: sms-urile si mailurile pot fi considerate dovezi ale faptului ca l-am invitat pe tata sa-si vada copilul, dar el a refuzat? eu sunt cu copilul in alt oras dar i-am trimis mesaje cu "vino sa o vezi!" si el stie adresa. pot fi acuzata in conditiile astea ca i-am limitat accesul la copil??

Faptul ca va acuza nu este important deoarece nu produce efecte negative la adresa dvs.
Va puteti apara cum considerati.