Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza extrajudiciara - cati ani e valabil un ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza extrajudiciara - cati ani e valabil un raport?

cati ani este valabil un raport de expertiza extrajudiciara ?

am un raport de expertiza extrajudiciara facut in 2005 ,pentru ca sunt probleme din nou cu terenul in cauza trebue intocmit un nou raport de expertiza extrajudiciara ?
Numai in situatia cand nu a fost recunoscuta de vreo instanta de judecata, si, daca suprafata de teren a suferit unele modificari;; plantatii, constructii cu fundatii sau modificari naturale; extinderi sau restrangeri,, Asta ar fi raspunsul...:(
Daca este vorba de evaluarea terenului este nevoie de o noua evaluare intrucat valorile au suferit modificari