avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... cum pot radia o masina
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

cum pot radia o masina

am contract de vinzare cumparare actele sunt la noul propietar nu vrea sa perfectam actele ,de 2 ani platesc impozitu la primarie,am incercat sa radiez masina din evidentele fiscale de la primarie pe baza contractului de vinzare cumparare, dar nu am reusit si stiam ca se poate..ce pot face sa nu m.ai platesc impozitu care a ajuns deja la 1700ron...multumesc
Cel mai recent răspuns: mtl , utilizator 13:04, 2 Aprilie 2011
1-Radierea se poate realiza numai ulterior achitarii debitelor
2-Contactati personal serviciul evidenta auto,detaliati situatia in baza contractului incheiat
Se va elibera dovada in baza careia dupa achitarea debitului,autoritatea fiscala va dispune radierea auto
Radierea masinii puteti sa o faceti abia dupa de ati achitat taxele si impozitele restante.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot radia o masina nucusor nucusor buna ziua,va rog sa ma .pot ajutati intr_o problema.am vindut o masina acum doi ani si ceva,am contract de vinzare cumparare,actele sunt la noul propietar dar ... (vezi toată discuția)
Masina luata de la intermediar Bogdan97 Bogdan97 Salut. Am cumparat o masina de la un intermediar acum vreo 2 luni , eu nestiind ce va urma...Dar sa trec la subiectul principal... Intermediarul nu era ... (vezi toată discuția)
Radiere auto fara acte brebanmarius brebanmarius Buna,am vandut un autoturism pe baza unui contract de vanzare-cumparare,de mana,semnat de un martor. Persoana careia am vandut (anul trecut),nu doreste sa se ... (vezi toată discuția)