Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... cum pot radia o masina
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

cum pot radia o masina

am contract de vinzare cumparare actele sunt la noul propietar nu vrea sa perfectam actele ,de 2 ani platesc impozitu la primarie,am incercat sa radiez masina din evidentele fiscale de la primarie pe baza contractului de vinzare cumparare, dar nu am reusit si stiam ca se poate..ce pot face sa nu m.ai platesc impozitu care a ajuns deja la 1700ron...multumesc
1-Radierea se poate realiza numai ulterior achitarii debitelor
2-Contactati personal serviciul evidenta auto,detaliati situatia in baza contractului incheiat
Se va elibera dovada in baza careia dupa achitarea debitului,autoritatea fiscala va dispune radierea auto
Radierea masinii puteti sa o faceti abia dupa de ati achitat taxele si impozitele restante.