Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plingere individuala cu referire la colectiv
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plingere individuala cu referire la colectiv

O femeie a facut o plingere la politie in care sustine in numele unui grup care nu semneaza plingerea ca sunt terorizati de 3 ani de mine, ca le-am facut plingeri repetate, ca sunt stresati, ca eu caut cearta si scandal. In final spune ca aceste lucruri pot fi confirmate de X, Y si Z cei impotriva carora eu am facut de curind plingeri, cei pe care ii mentioneaza ea ca martori cum ar veni. Mentionez ca aceasta plingere a femeii este ulterioara plingerilor mele impotriva prietenilor ei pusi ca martori.
Nu am facut niciodata nici o plingere impotriva acestei femei, nu am terorizat-o, nu interactionez cu ea doar ca ea e prietena cu cei pe care eu i-am reclamat si pe care si ea ii pune martori la cele ce reclama ea. De altfel, ea s-a si mutat din cartier.
Eu nu inteleg cum o persoana poate face plingeri vorbind in numele unui grup, e ok asta? Cum pot eu demonta aceste acuzatii?
Cum poate ea proba terorizarea, stresarea si plingerile?
Femeia in cauza are un comportament reprobabil si a mai fost in trecut reclamata de blocul ei pentru distrugeri. Toti astia fac parte dintr-un grup infractional cu mare tupeu.
O plingere penala se poate face in 60 de zile de la producerea faptei.
Daca si-ar fi insusit plingerea nu vad motivul sau temeiul legal pentru care ar fi facut doar aceasta femeie o singura plingere, nesemnata de ceilalti.
Atentie,in doua luni,de la cunoasterea faptuitoruilor ,care inseamna in timp altceva decat 60 de zile.
pai da, asa si e.