avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 289 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot calatori cu acte romanesti daca am cetatenie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot calatori cu acte romanesti daca am cetatenie spaniola?

Sora mea a primit recent o instiintare in care se precizeaza faptul ca a primit cetatenie spaniola insa actele nu au iesit inca( certificat nastere, buletin si pasaport spaniol). Poate calatori (sa vina acasa in Romania) cu buletin si pasaport romanesc ( acte romanesti) pana ii vor iesi noile acte?

Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 11:38, 4 Aprilie 2011
da, puteti calatori cu acte romanesti cat sunt valabile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Documente expirate - spania lorenabercea lorenabercea buna,am vrut sa ma angajez si mi-am dat seama ca am buletinul expirat si pasaportul il aveam expirat mai demult dar cum nu aveam nevoie de el nu lam ... (vezi toată discuția)
Reinnoire carte de identitate SebastianMich SebastianMich Am o întrebare :) Sunt in Italia de 10 anni si mia scăzut cartea de identitate de 1 an dar pașaportul este valabil. Daca vreau sa merg in Romania îmi ... (vezi toată discuția)
Certificat de nastere baragoi baragoi buna ziua vreau sa stiu daca certificatele de nastere vechi sant valabile sau trebuiesc schimbate pentru la ambasada romana din spania avem un copil nascut ... (vezi toată discuția)