Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot calatori cu acte romanesti daca am cetatenie ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot calatori cu acte romanesti daca am cetatenie spaniola?

Sora mea a primit recent o instiintare in care se precizeaza faptul ca a primit cetatenie spaniola insa actele nu au iesit inca( certificat nastere, buletin si pasaport spaniol). Poate calatori (sa vina acasa in Romania) cu buletin si pasaport romanesc ( acte romanesti) pana ii vor iesi noile acte?

da, puteti calatori cu acte romanesti cat sunt valabile