avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ordonanta prezidentiala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ordonanta prezidentiala

de cate sedinte este nevoie pentru a se pronunta o cauza pe ordonanta prezidentiala
depinde de situatie. Chiar daca se judeca cu precadere probatoriul este aproape similar (cu exceptia unor expertize de lunga durata) cu cel dintr-o actiune pe dreptul comun!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data proces ContSters159553 ContSters159553 buna seara, in stabilirea unei pensii de intretinere, data procesului este 3 mai a.c. dat fiind ca am depus actiunea in luna ianuarie, speram ca aceasta sa ... (vezi toată discuția)
Ordonanta presedintiala abby abby Este competenta instanta de judecata sa se pronunte asupra unei cereri dee ordonata presedintiala cand sotii sunt despartiti in fapt, nu s-a initiat actiunea ... (vezi toată discuția)
Divort ContSters133679 ContSters133679 buna seara.revin si eu cu o intrebare.vreau sa divortez dar pn la terminarea divortului vreau sa plec cu copilul in strainatate.am inteles ca se poate cere un ... (vezi toată discuția)