Forum Discuţii juridice Traduceri Date facturã în englezã?
Discuție deschisă în Traduceri

Date facturã în englezã?

Bună ziua,
Urmează să întocmesc o factură unui birou de traduceri cu care colaborez. Mi-au spus să trec pe factură PO, adică comandă fermă în engleză, altfel nu achită cv. facturii. Este normal să trec denumiri în engleză, când legea prevede altceva? Au dreptul de a refuza plata dacă trec Comandă în locul PO? ªi o ultimă întrebare: în acest caz, trebuie să trec şi "conform contract" şi "cf. comandă" ? De inspectorii de la finanţe mă tem mai mult, decăt de refuzul plăţii.:) Mulţumesc anticipat pt. răspuns.
puteti trece , nu va afecteaza cu nimic. cel mai indicat e sa incheiati si un contract in care sa se specifice toate aspectele.
Va multumesc frumos pentru raspuns. Am contract cu ei, dar nu stiam daca trebuie neaparat sa trec si cf contract, pe langa cf. comanda.