Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intelegere de plata cu finantele
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intelegere de plata cu finantele

Buna ziua,
Sotul mea are o srl cu datorii la stat de 500 milioane de lei vechi(impozit pe profit 150 mil lei vechi iar restul tva).
Intentionam sa stabilim o intalnire cu cineva de la finante pt a vedea daca nu putem plati lunar o suma(momentan nu suntem in tara).
Credeti ca este posibil sa platim esalonat,ati auzit cumva in practica de asa ceva?
Va multumesc
Se practica incheierea unor angajamente de plata cu cei de la finante. Cel mai bine este sa va interesati cine este inspectorul fiscal alocat dvs (ii gasiti numele pe somatiile primite de la finante) si sa luati legatura cu el pentru a solutiona aceasta problema.