Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Vanzarea unui magazin online
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Vanzarea unui magazin online

Buna ziua! Un magazin online apartine, rezervare nume si plata a gazduirii, unei firme. Cum poate fi trecut de la acest SRL la o intreprindere individuala? E suficient un contract de vanzare-cumparare, dupa care trebuie sa anunt pe cineva care este noul proprietar? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!:D
Avem incredere 100% unii in altiii. Pentru mine cel mai important e sa stiu formalitatile legale, daca se poate transfer fara bani e cu atat mai bine. Vreau doar sa fiu ok cu rotld si celelalte institutii. Cu vanzatorul sunt ok.
La RoTLD trebuie sa platiti din nou taxa de inregistrare a domeniului (60$) la trasfer. In legatura cu gazduirea, transferul poate fi gratuit daca permite contractul sau nu, contactati firma de gazduire.