Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... masuri de protectia muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

masuri de protectia muncii

in compania in care eu lucrez,ca o masura de protectia muncii mi s-a dat bocanci de protectie,din motive de sanatate(am hernie de disc mediana subligamentaraL4,hernie de disc medio laterala dreapta L5 cu contact discoradicular intraforaminalL5 bilateral,)datorita greutatii lor(2kg)nu-i pot purta.Am cautat bocanci mai usori,am gasit ,,apoi am anuntat compania au fost de acord dar mi s-a impus sa platesc singura valoarea bocancilor .mie nu mi se pare corect!!d-voastra ce ma sfatuiti??ma poate da afara,tinand cont ca eu am adus d la medicul de familie adeverinta medicala. va multumesc:
avand in vedere ca situatia dvs medicala nu va permite sa folositi acea incaltaminte angajatorul comite un abuz daca va obliga sa platiti contravaloarea lor.