Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... rugaminte fierbinte
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

rugaminte fierbinte

buna ziua , doresc sa aflu ce sanse am sa inving un "razboi "pe care il declar deschis oficiului roman pt imigrari ,pentru nedreptatea care mi s-a facut ..........sunt casatorita cu un cetatean egiptean ,posedam si certificat de casatorie romanesc ,am intrunit toate cerintele necesare admiterii vizei de reintregire a familiei ,sunt insarcinata in 2 luni ,de 3 sapt ma aflu in tara asteptandu-l pe sotul meu ,iar dupa o luna de asteptari , primim cu stupoare o respingere a vizei din partea oficiului roman de imigrari pe motiv de nesiguranta ca viza este solicitata in scopul migrarii legale,mai exact este vorba de OUG 194/2002 ART 30 AL 8 SI ART 27 AL 2
precizez ca ambasada romaniei la cairo a fost profund dezamagita de respingerea vizei ,spunanduni-se ca am intrunit toate cerintele necesare si ca credibilitatea sotului meu ar trebui sa fie mai mult decat evidenta din moment ce renunta la postul si functia pe care o detine in egipt ,doar pt a asculta doleantele sootiei sale (si pt nimicul pe care il ofera romania ,as completa eu)
va implor sa imi raspundeti ce pot sa fac in acest caz si ce sanse de castig as avea in instanta impotriva oficiului roman de imigrari ...daca este necesar voi furniza si mai multe informatii despre cazul meu
Doamna, noi prostii care traim in nimicul care il ofera Romania, nu putem decat sa va sfatuim sa cautati un trai bun in tari care va pot oferi mai mult decat nimic. Ce rost are sa va razboiti cu cineva ptr nimic? Sincer?!
Poate procedural nu ati cerut ce trebuia. Nu credeti ca ar fi mai bine sa solicitati consultanta la Oficiul Roman ptr imigrari pentru a putea obtine ceea ce doriti? sa fi razboinic nu inseamna intotdeauna ca iti maresti sansele de castig, eu as zice ca dimpotriva.