Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Recuperare bani de pe pe taxe de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Recuperare bani de pe pe taxe de timbru

Am câteva chitanţe nefolosite, adică nedepuse la dosar, cu taxe de timbru în valoare de sute de RON. Aş dori să recuperez banii şi mi s-a spus să fac o cerere la Judecătorie, pentru a se pune o ştampilă pe fiecare dintre chitanţe, cum că nu au fost folosite. Ce anume trebuie să conţină această cerere, cui îi este adresată, trebuie să indic numărul de serie de pe fiecare chitanţă, ş.a.m.d.
daca nu ati cerut cheltuieli de judecata in cadrul procesului, acum le mai puteti cere prin actiune in pretentii dar sa nu fie mai vechi de 3 ani aceste cheltuieli.