avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 242 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale intrebare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

intrebare

cum ma pot interesa despre o societate
daca exista, este pe profit/ pierdere ?
Gasiti informatii pe situl Registrului Comertului www.recom.ro si pe situl Ministerului Finantelor www.mfinante.ro la sectiunea persoane juridice.
Ultima modificare: Luni, 16 Iunie 2008
ContSters45263, utilizator
Mai este si varianta obtinerii de informatii de la ORC, unde va vor da datele solicitate contra cost asa cum reiese din bilant.
Buna ziua!
Puteti face o cerere de furnizare informatii la Oficiul registrului comertului referitor la ceea ce va intereseaza despre societatea respectiva.
Cu stima,
av. Silviu Serban

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bunurile firmei fany22 fany22 Buna, Cum pot afla ce bunuri mobile, imobile, bani, etc. are o firma? Pot afla de undeva acest lucru? si daca da, cat ar costa? Multumesc! (vezi toată discuția)
Obtinere bilant robertsega32 robertsega32 Buna ziua. Stie cineva cum se poate obtine ultimul bilant depus de o firma? de la registrul comertului mi-au zis ca imi pot da, contra cost, numai bilantul ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru mv_alina mv_alina vă rog să îmi spuneţi actul normativ unde găsesc referiri concrete la înscrierea punctelor de lucuru la ONRC. Multumesc (vezi toată discuția)