avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 181 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... recurs
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

recurs

in timpul recursului (paratul a facut recurs privind procentul 33% pensiei alimentare motivand ca mai are un copil din actuala casatorie ) pot cere stabilirea unei sume fixe a pensiei alimentare (initial am cerut procent si chiar mi sa acordat ) sau trebuie sa fac actiune separata?
Cel mai recent răspuns: Dan Top , Avocat 15:58, 10 Aprilie 2011
Trebuie sa faceti actiune separata.Recursul se limiteaza numai la motivele de recurs ale recurentului

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii mincinoase yubi yubi Buna, am sa va relatez pe scurt datele problemei si va rog sa ma ajutati. Am un copil dintr-o castorie anterioara, casatorie care a durat 2 luni.Cert e ca ... (vezi toată discuția)
Recurs cuziamusia cuziamusia in cererea de recurs (dupa un proces civil pt majorarea pensiei de intretinere), paratul-recurent a cerut casarea sentintei atacate ca netemeinica (a motivat ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara recurs ContSters185843 ContSters185843 buna ziua. am o nelamurire. acum 2 luni fiica mea i-a deschis mamei sale proces de continuare a pensiei alimentare si dupa varsta de 18 ani. s-a prezentat la ... (vezi toată discuția)