Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... studiere dosar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

studiere dosar

as dori sa cunosc daca in cazul in care am facut odata o cerere de copiere a dosarului aflat la arhiva ...dosar in care sunt parte in calitate de parata....si pentru ca s-a intamplat sa pierd copia facuta..eu mai pot sa fac inca o cerere pentru a mai face o copie a dosarului in cauza
Puteti solicita cate copii doriti D-voastra fara restrictie dar se vor timbra...
DA, va adresati instantei si solicitati coipie dupa documentele dorite si aflate la filele nr. din dosarul cauzei
Eu am fost direct la arhiva, am completat o cerere, am luat dosarul pentru ca nu stiam exact ce numar au filele de care aveam nevoie, am notat si apoi m-am dus la xerox unde am preluat copiile, platind xeroxarea lor.
Nu exista niciun impediment legal pentru copierea actelor dosarului de catre parte.
Eventual,faceti mai multe copii de aceasta data.
E OK, si acum veti proceda la fel ,numai ca pentru xerox hot ale instantei se achita tj si tf