Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ați luat cunoștințã de decizia atacatã

Am primit de la tribunal (contestație in anulare) o citatie cu mențiunea :
'' Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ați luat cunoștință de decizia atacată ''

1. Ce înseamnă mențiunea :'' Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ați luat cunoștință de decizia atacată ''?

1.1. Ce' 'dovadă a datei '' trebuie să depun la dosar?

1.1.1. '' dovada'' ''datei când am luat la cunoștință personal de decizia atacată '' - a fost data când am solicitat și mi - I s- a admis la arhiva judecatorie/tribunal, copierea unor file din dosar.

Mulțumesc anticipat pentru răspunsurile / sprijinul acordat!
Data la care ati primit hotararea, care de obicei se afla pe actul (adresa de inaintare,plicul cu data postei) prin care vi sa transmis hotararea instantei
Faceti mentiune ca data la care ati luat cunostinta de hotarare coincide cu data la care ati solicitat efectuarea copiilor din dosar.
Precizări :

1.'' Data la care ati primit hotararea, care de obicei se afla pe actul (adresa de inaintare,plicul cu data postei) prin care vi sa transmis hotararea instantei''

1.1. La data luării la cunoștință a deciziei atacate, respectiv la data solicitării (admise) de copiere a unor file din dosar, nu exista nici un fel de proces verbal de îndeplinire a procedurii de citare, respectiv de comunicare a sentinței atacate.

2.''Faceti mentiune ca data la care ati luat cunostinta de hotarare coincide cu data la care ati solicitat efectuarea copiilor din dosar.''

2.1. Am făcut această mentiune in cererea de contestație in anulare.
2.2. Ca urmare a acestei mențiuni am primit o citatie cu mențiunea : '' Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ați luat cunoștință de decizia atacată ''

INTREBAREA E ACEIASI :

''ce dovadă a datei trebuie să depun la dosar ''?

Mulțumesc anticipat pentru răspunsurile /sprijinul acordat!
Va rog cititi cele comunicate de mine "adresa de inaintare,plicul cu data postei"
''Va rog cititi cele comunicate de mine "adresa de inaintare,plicul cu data postei"

La asta sau altceva va referiți? :

'' Data la care ati primit hotararea, care de obicei se afla pe actul (adresa de inaintare,plicul cu data postei) prin care vi sa transmis hotararea instantei''