avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1821 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ați luat cunoștințã de decizia atacatã

Am primit de la tribunal (contestație in anulare) o citatie cu mențiunea :
'' Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ați luat cunoștință de decizia atacată ''

1. Ce înseamnă mențiunea :'' Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ați luat cunoștință de decizia atacată ''?

1.1. Ce' 'dovadă a datei '' trebuie să depun la dosar?

1.1.1. '' dovada'' ''datei când am luat la cunoștință personal de decizia atacată '' - a fost data când am solicitat și mi - I s- a admis la arhiva judecatorie/tribunal, copierea unor file din dosar.

Mulțumesc anticipat pentru răspunsurile / sprijinul acordat!
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 02:44, 3 Februarie 2013
Data la care ati primit hotararea, care de obicei se afla pe actul (adresa de inaintare,plicul cu data postei) prin care vi sa transmis hotararea instantei
Faceti mentiune ca data la care ati luat cunostinta de hotarare coincide cu data la care ati solicitat efectuarea copiilor din dosar.
Precizări :

1.'' Data la care ati primit hotararea, care de obicei se afla pe actul (adresa de inaintare,plicul cu data postei) prin care vi sa transmis hotararea instantei''

1.1. La data luării la cunoștință a deciziei atacate, respectiv la data solicitării (admise) de copiere a unor file din dosar, nu exista nici un fel de proces verbal de îndeplinire a procedurii de citare, respectiv de comunicare a sentinței atacate.



2.''Faceti mentiune ca data la care ati luat cunostinta de hotarare coincide cu data la care ati solicitat efectuarea copiilor din dosar.''

2.1. Am făcut această mentiune in cererea de contestație in anulare.
2.2. Ca urmare a acestei mențiuni am primit o citatie cu mențiunea : '' Depuneti la dosarul cauzei dovada datei la care ați luat cunoștință de decizia atacată ''

INTREBAREA E ACEIASI :

''ce dovadă a datei trebuie să depun la dosar ''?

Mulțumesc anticipat pentru răspunsurile /sprijinul acordat!
Va rog cititi cele comunicate de mine "adresa de inaintare,plicul cu data postei"
''Va rog cititi cele comunicate de mine "adresa de inaintare,plicul cu data postei"

La asta sau altceva va referiți? :

'' Data la care ati primit hotararea, care de obicei se afla pe actul (adresa de inaintare,plicul cu data postei) prin care vi sa transmis hotararea instantei''

Alte discuții în legătură

Contestatie in anulare romeoiasi romeoiasi Doresc sa stiu in baza carui articol as putea formula CONTESTATIA IN ANULARE impotriva unei hot. definitive si irevocabile? Aceasta cerere o formulez in ... (vezi toată discuția)
Pot sa inaintez o cerere de revizuire inaltei curti de casatie si justitie? mihami mihami Intr-un dosar la contencios am castigat la Tribunal, insa la Curtea de Apel am pierdut, pe \"motiv\" ca am solicitat anularea unei decizii tardiv, pe ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare rosiorilor rosiorilor Sunt din Braila. La o hotarare a tribunalului Braila privind un litigiu de munca, am formulat recurs la Curtea de Apel Galati. In luna septembrie 2012, ... (vezi toată discuția)