avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 205 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... dosar penal
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

dosar penal

Buna ziua. Mi s-a intocmit dosar penal pentru conducere sub influenta alcoolului.. Intrebarea mea este: pot accesa fonduri europene (masura 112) daca am cazierul patat? Din cate stiu eu e nevoie sa ai cazierul fiscal curat pt a putea accesa fonduri, dar nu stiu daca aceasta fapta ma poate impiedica.
Am fost incadrat la art.87 alin1 OUG 195/02
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ionescudan , utilizator 22:54, 10 Aprilie 2011
daca nu incepe urmarirea penala (adica NUP) pana cand poti lua acel credit, poate scapi, cu mai mult daca incepea urmarirea penala ai fi fost arestat!!!:rtfm:
Urmarirea penala a inceput, dosarul a fost trimis in judecata si nu am fost arestat...nici nu voi fi!!!
As dori daca se poate sa primesc un raspuns de la un consultant
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere sub influenta alcoolului inteu inteu la alcoolemie de peste 2, in sange plus accident rutier din care au rezultat pagube materiele, soferul autoturismului avariat spune ca scoate certificat ... (vezi toată discuția)
Amenda penala sory29 sory29 daca procurorul da nup si aplica o amenda penala ptr conducere sub influenta alcoolui ,la limita lui 0,80,in sange, mai se anuleaza permisul?la ce ma pot ... (vezi toată discuția)
Masura 112 ionescudan ionescudan Buna ziua! Vreau sa accesez fonduri europene, masura 112, dar am o problema. mi s-a intocmait dosar penal pt conducere sub influenta alcoolului.Am fost ... (vezi toată discuția)