Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... dosar penal
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

dosar penal

Buna ziua. Mi s-a intocmit dosar penal pentru conducere sub influenta alcoolului.. Intrebarea mea este: pot accesa fonduri europene (masura 112) daca am cazierul patat? Din cate stiu eu e nevoie sa ai cazierul fiscal curat pt a putea accesa fonduri, dar nu stiu daca aceasta fapta ma poate impiedica.
Am fost incadrat la art.87 alin1 OUG 195/02
Va multumesc!
daca nu incepe urmarirea penala (adica NUP) pana cand poti lua acel credit, poate scapi, cu mai mult daca incepea urmarirea penala ai fi fost arestat!!!:rtfm:
Urmarirea penala a inceput, dosarul a fost trimis in judecata si nu am fost arestat...nici nu voi fi!!!
As dori daca se poate sa primesc un raspuns de la un consultant
Va multumesc!