avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit pe profit trim I 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit pe profit trim I 2011

Buna ziua. As dor sa stiu cum se calculeaza impozitul pe profit aferent trim I 2011. Mai este valabila treaba cu platile anticipate-din care nu am inteles: daca in trim I 2011 am realizat profit atunci fac si plata anticipata conf metodologiei de calcul si platesc impozitul pe profit aferent trim I?
Va rog sa ma lamuriti si pe mine.
Cel mai recent răspuns: LUMINITA TURCU , Consultant fiscal 22:29, 11 Aprilie 2011
Plata anticipata s-a amanat pentru 2012.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul impozit profit 1011 murgu veronica murgu veronica am citit codul fiscal 2011 ,nu am gasit ceva modificat pentru calcul impozit profit anul 2011, imi puteti confirma acest lucru,in majoritate pentru trim.1 2011 ... (vezi toată discuția)
Impozit profit trim i 2011 Varaset Aurelia Varaset Aurelia Cum se calculeaza imp. prof. pe trim I 2011, daca am pierdere pe acest tr., dar se plateste anticipat 1/4 din ce am platit anul trecut? Pe trei trim am platit ... (vezi toată discuția)
Impozit micro in 2010 expro expro am urmatorul caz: o micro a platit in 2009 asa: trim I 2009 -imp. micro. 819 ron trim II 2009-imp. micro.- apr. si -277 ... (vezi toată discuția)