Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale capital social nedenominat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

capital social nedenominat

o pers angajata a unei sc care nu si-a actualizat datele la reg comertului (capitalul social apare la recom in forma veche sa zicem de 2 000 000 rol si nu 200 ron) trebuie sa isi faca griji in sensul ca sc angajatoare nu este in regula si risca eventuale sanctiuni?
poate sc sa functioneze fara probleme in 2011 daca nu si-a actualizat datele priv capitalul social la reg comertului?
Denominarea reglementata de Legea nr.348 din 14 iulie 2004 privind denominarea monedei naţionale a fost pusa in aplicare de registrul comertului din oficiu in anul 2005 , fara a fi nevoie de demersuri suplimentare.