avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autorizatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autorizatie

Doresc sa imprejmuiesc un teren agricol pentru protectia culturii. Este necesara o autorizatie de constructie? Mentionez ca nu intentionez sa ridic pe acel teren nici un fel de anexa gospodareasca.
Cel mai recent răspuns: Gheorgheni Alina G , Consilier juridic 19:13, 11 Aprilie 2011
din cate stiu aveti nevoie de un certificat de urbanism pentru imprejmuire care se obtine de la primarie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constructie teren agricol mpetrea2000 mpetrea2000 buna ziua, detin un teren intravilan cu destinatie agricola.in ce contii pot ridica o constructie pe acesta? multumesc (vezi toată discuția)
Anexa gospodarie CucuRalucaOlimpia CucuRalucaOlimpia Buna ziua, Problema mea este legata de o anexa gospodareasca. Mentionez ca locuiesc in zona urbana, la o casa cu inca doua familii in curte. Am ridicat ... (vezi toată discuția)
Am cumparat un duplex si cu teren intr-un complex de 8 vile care ... Marlen Marlene Marlen Marlene Am cumparat un duplex si cu teren intr-un complex de 8 vile care are drum de servitute. Duplexul este imprejmuit pe 3 parti cu gard, doar terenul din fata ... (vezi toată discuția)