Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am cumparat un duplex si cu teren intr-un complex de 8 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am cumparat un duplex si cu teren intr-un complex de 8 vile care ...

Am cumparat un duplex si cu teren intr-un complex de 8 vile care are drum de servitute. Duplexul este imprejmuit pe 3 parti cu gard, doar terenul din fata duplexului nu e imprejmuit, teren care imi apartine pana la drumul de servitute. Asa figureaza si in planul cadastral. As dori sa imprejmuiesc si pe portiunea libera cu gard. Am nevoie de autorizatie de constructie pentru gard?
pentru o imprejmuire simpla (cum ar fi un gard din plasa de sarma impletita) este necesar un Certificat de Urbanism. Daca vreti sa construiti un gard mai... urban, va trebui autorizatie de constructie. este posibil ca sa existe si alte decizii ale CL pe aceasta tema, asa ca informati-va si la primarie
adriandimitriu, utilizator