Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Imprejmuire teren agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Imprejmuire teren agricol

Buna ziua,
Detin in proprietate un teren agricol pe care doresc sa-l imprejmuiesc in vederea infiintarii unei livezi.Imprejmuirea doresc sa o fac din plasa de sarma impletita prinsa pe tevi de metal fara fundatii.Este necesara obtinerea unei autorizatii de constructie sau este vreo procedura simplificata?Ca sa evit orice discutii cu vecinii doresc sa las perimetral 60 cm de la linia hotarului si sa realizez imprejmuirea in interiorul parcelei .Solicit cu respect opinia Dvs.
srgand, utilizator
Este f. bine că doriți acest lucru. Faceți împrejmuirea chiar pe linia de hotar stabilită. Aveți nevoie de AC și un mic proiect, extras de CF și o doc. cadastrală(recentă). Specificați în proiect din ce va fi executată împrejmuirea.
Cu acestea solicit direct AC sau prima data certificat urbanism?
Multumesc pt raspuns
Prima dată se cere CU ți apoi pe baza acestuia se eliberează AC. Să aveți un mic proiect.