avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare act vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare act vanzare-cumparare

Poate fi atacat si anulat un act de vanzare/ cumparare a unei locuinte? Cine trebuie citat ca parat in cazul in care se constata ca vanzatorul a folosit acte de proprietate care ulterior vanzarii au fost anulate de catre instanta? vanzatorul sau cumparatorul
Multumesc
Cel mai recent răspuns: victor sorin , utilizator 20:19, 14 Februarie 2011
Sanctiunea nulitatii absolute intervine in cazul in care e ocrotit un interes general , nu unul particular, putand fi invocata de catre orice persoana care justifica un interes .Daca am avea mai multe amanunte , ne-am putea raporta la acel "interes " al dumneavoastra....
Ultima modificare: Sâmbătă, 20 Iunie 2009
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
pt Oancia

Mai saracie ai ajuns si avocat ?? Tot cu ciordeli , minciuni si inselaciuni ai ajuns avocat ???? :P

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Iesire din indiviziune miha_mimi miha_mimi Buna ziua din nou si va multumesc pentru sfaturile acordate cu alte ocazii. va voi expune problema mea si va rog sa ma ajutati si de asta data. socrii mei ... (vezi toată discuția)
Ordinul prefectului miha_mimi miha_mimi Poate fi anulat ordinul prefectului? (vezi toată discuția)
Certificat de mostenitor miha_mimi miha_mimi Va rog, daca ma puteti ajuta cu cateva sfaturi. Socrii mei au divortat in 1981. In hotararea de divort scrie ca se dispune iesirea din indiviziune asupra ... (vezi toată discuția)