Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare act vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare act vanzare-cumparare

Poate fi atacat si anulat un act de vanzare/ cumparare a unei locuinte? Cine trebuie citat ca parat in cazul in care se constata ca vanzatorul a folosit acte de proprietate care ulterior vanzarii au fost anulate de catre instanta? vanzatorul sau cumparatorul
Multumesc
Sanctiunea nulitatii absolute intervine in cazul in care e ocrotit un interes general , nu unul particular, putand fi invocata de catre orice persoana care justifica un interes .Daca am avea mai multe amanunte , ne-am putea raporta la acel "interes " al dumneavoastra....
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat
pt Oancia

Mai saracie ai ajuns si avocat ?? Tot cu ciordeli , minciuni si inselaciuni ai ajuns avocat ???? :P