Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA cum tai factura cu tva sau nu
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

cum tai factura cu tva sau nu

firma mea platitoare de tva inregistr in ROI face prestari servici in Austria , codul fiscal al firmei din Austria a fost verificat pe "vies"si imi afiseaza cod nevalid

cum ar trebui sa tai factura cu tva sau fara?

va rog mult ajutati/ma

multumesc mult

Daca sigur nu are cod de TVA valid se factureaza cu TVA.
la verificare, ati incercat : AT in casuta de litere si UXXXX la cifre ?
codurile pe austria "cer" litera U urmata de sirul de cifre
multumesc mult d/na Magda Staicu asta era problema
am verificat din nou si mia afisat cod valid

multumesc mult de tot
gasiti aici toate codurile europene, in caz ca mai aveti nevoie pe viitor:
[ link extern ]