Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recuperare bani castigati in instanta cu titlu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recuperare bani castigati in instanta cu titlu executoriu

Buna ziua.
Doresc sa aflu daca pot obtine de la statul roman,mai repede drepturile banesti obtinute in instanta,drepturi ce urmeaza a fi restituite esalonat in 2012,2013,2014.,cu toate ca eu cred ca nici in aceste conditii nu vor fi acordati ci se va incerca o noua amanare
gbp63@yahoo.com, utilizator
Nu au reusit judecatorii:D....nu cred ca aveti vre-o sansa. Poate sa mergeti la CEDO
Teoretic puteti incerca recuperarea sumei prin executare silita asupra bunurilor mobile si imobile proprietate privata a statului in termen de 6 luni de la emiterea somatiei executorului daca institutia nu plateste debitul conf. prevederilor- ORDIN MF nr. 1.031 din 4 iulie 2008 in aplicarea OG22/2002. Practic consider ca in ceea ce va priveste, costurile unei astfel de proceduri executionale posibil sa depaseasca ceea ce ati avea de recuperat.