Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... problema legata de legea 18
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

problema legata de legea 18

Bunica mea a obtinut in instanta pamantul care i se cuvenea cf legii 18 in 1994.La cateva luni a facut o chitanta de mana intre ea si unul din copiii sai prin care ii vinde respectivul teren.In 1998 apare titlul de proprietate in care este trecut doar numele fiului care a cumparat terenul.In momentul de fata ceilalti copii ai bunicii l-au dat in judecata pe fratele lor invocand nulitatea absoluta partiala a titlului.Au vreo sansa de castig?
Am vorbit cu cei din Comisia locala si au spus ca ei au o cerere facuta de cel care a cumparat terenul. Nu mai inteleg nimic....care are valoare mai mare?cererea depusa sau hotararea judecatoreasca?????Va multumesc anticipat!
Cand este facuta cererea respectiva? In 1994-1995 nu se mai depuneau astfel de cereri.