Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... infiintare birou arhitectura
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

infiintare birou arhitectura

buna ziua. doresc sa infiintez un birou individual de arhitectura si as avea nevoie de informatii cu privire la aceasta - numele poate fi''Birou individual de arh. X-ulescu''? . In ce priveste documentatia , am inteles ca se iau formularele de la OAR si mai departe inregistrat la administratia financiara. In cazul in care biroul va functiona intr-un spatiu inchiriat, trebuie acordul proprietarului, sau doar contractul de inchiriere? Va multumesc mult si doresc tuturor o zi frumoasa.
Legea 184/2001 privind organizarea si exercitarea profesiei de arhitect, republicata, ar trebui sa va ajute si sa va raspunda la intrebarile de mai sus.