Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Aplicatia informatica - se emit decizii de pensie sau ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Aplicatia informatica - se emit decizii de pensie sau nu?

As dori sa stiu daca in alte judete se calculeaza pensiile.
La casa ALBA mi-au raspuns ca nu le merge programul doar numai pentru pensii anticipate.
Am dosarul depus din decembrie 2010.
Pana in 28 martie nu au avut normele de aplicare acum le au si nu opereaza numai ei stiu de ce.
Ce ma sfatuiti?
Cu stima!
Da, toate casele de pensii emit decizii de pensie. Daca exista probleme cu aplicatia informatica, acestea ar trebui sa se remedieze in maxim o saptamana.

Eu va sugerez sa insistati, adresandu-va in scris, pentru ca pensiile anticipate se stabilesc in aceleasi conditii in care se stabilesc pensiile pentru limita de varsta. Pe de alta parte, ganditi-va cate dosare s-au strans in aproape 5 luni. Sper ca doriti o pensie calculata corect, nu gresit, in graba. :)