Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare 4 ore
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare 4 ore

buna seara
daca esti angajat la 4 ore cat este trecut pe cartea de munca si cati bani iei in mana?
Daca ne spuneti si salariul,va ajutam.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
1. Pe carnetul de munca nu se mai trece nimic. Incepand cu 01.01.2011 nu se mai folosesc carnetele de munca.
2. Salariul brut la un program de 4 ore pe zi este de minim 670/2 = 335 lei.
tudorvaleriu a scris:

....
2. Salariul brut la un program de 4 ore pe zi este de minim 670/2 = 335 lei.

La care se pot adauga coeficientii de ierarhizare prevazuti de CCM la nivel de ramura de activitate.