avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prelungire arest cu 60 de zile
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prelungire arest cu 60 de zile

Buna ziua.Prietenul meu dupa ce i-au expirat cele 29 de zile de arest preventiv,i-a venit un nou mandat de 60 de zile si a fost transferat la Rahova.Ce inseamna acest lucru,pentru ca din cate stiu nu se poate prelungi mandatul decat cu 20 de zile.Procesul este stabilit pe data de 20.

Cel mai recent răspuns: Radu Gabrian , Mediator 00:19, 27 Aprilie 2011
Corect , greseala din graba , imi apartine
"La aplicarea oricarei pedepse cu inchisoarea se deduc din pedeapsa......."
Scuze si multumiri pentru atentionare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prelungire mandat arestare tayson tayson buna seara, in conditiile in care,mandatul de arestare preventiva expira in data de 21.10,care ar trebui sa fie data la care procurorul ar trebui sa ceara ... (vezi toată discuția)
Arestarea preventiva Bucur Diana Bucur Diana Acum 10 luni prietenul meu a lovit pe cineva cu masina in timp ce cobora o panta si a ramas fara frane. Din cate am inteles ulterior era o masina folosita doar ... (vezi toată discuția)
Arestarea preventiva floare-albastra floare-albastra inftactiune: luare de mita durata arest preventiv: 24 h + 29 zile + 60 zile intrebare: pe 10 sept. expira si cele 60 zile, se mai prelungeste mandatul de ... (vezi toată discuția)