Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prelungire arest cu 60 de zile
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prelungire arest cu 60 de zile

Buna ziua.Prietenul meu dupa ce i-au expirat cele 29 de zile de arest preventiv,i-a venit un nou mandat de 60 de zile si a fost transferat la Rahova.Ce inseamna acest lucru,pentru ca din cate stiu nu se poate prelungi mandatul decat cu 20 de zile.Procesul este stabilit pe data de 20.

Corect , greseala din graba , imi apartine
"La aplicarea oricarei pedepse cu inchisoarea se deduc din pedeapsa......."
Scuze si multumiri pentru atentionare