avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi

Joi, 27 martie, are loc evenimentul: Dreptul proprietății intelectuale în raport cu salariații - Aspecte practice și provocări actuale. Participă →

Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Repartizarea rezultatului reportat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Repartizarea rezultatului reportat

Rezultatul reportat este obligatoriu a fi repartizat intr-o perioada maxima de timp sau poate ramane nerepartizat pana la lichidarea firmei?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:01, 13 Aprilie 2011
Nu e obligatoriu. De obicei ramane nerepartizat atunci cand se prefigureaza ca situatia financiara dar si conjunctura pietii in care isi desfasoara activitatea firma, va fi mai rea pentru axercitiile financiare fiitoare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dividende an anterior cateldestept cateldestept Nu am depus inca bilatul pentru 2012. In aceasta situatie se pot ridica dividende aferente anului 2011, care in bilatul 2011 au ramas in contul 117-profit ... (vezi toată discuția)
Bilant 2011 iclaudia19 iclaudia19 buna seara, cum pot repartiza profitul pentru anul 2010? care ar fi cel mai bun mod pentru a nu plati impozit? ce acte trebuie sa contina dosarul pentru ... (vezi toată discuția)
Cont 117 bastti bastti Buna As vrea sa stiu cum se mai lucreaza cu contul 117. De exemplu pot acoperi pierderea din anii anteriori(debit 117) cu creditul contului 4551 ? Dar ... (vezi toată discuția)