Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recurs
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recurs

Sa terminat procesul penal si asiguratorul a facut recurs la curtea de apel , vreau sa va intreb daca condamnarea se mai poate schimba? sau nu afecteaza?, doar partea banilor poate sa oblige pe inculpat sa plateasca? ,toata lumea a fost multumita numai asiguratorul care nici nu a fost deloc la proces acuma vrea recurs, interesant parerea mea .

depinde la ce capat de cerere a facut recurs
Si eu cum stiu la ce capat?
Incercati sa detaliati situatia la care va referiti pentru a primi raspunsuri care sa va fie utile.
Bcr asigurari a facut recurs nu le-a convenit sa platesca si ei , pe mine ma intereseaza procesul afecteaza si condamnarea poate sa-mi micsoreze pedeapsa sau sa o maresca sau numa de plata daunelor se leaga daca parchetu nu a facut recurs?
Pentru ca o persoana sa faca asemenea "pronosticuri" - si la putinatatea informatiilor date de dvs - trebuie sa vada actele si lucrarile dosarului