Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bunuri proprii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bunuri proprii

In timpul casatoriei parintii unuia dintre soti deschid un cont pe numele fiicei unde varsa o suma importanta de bani. Fiica foloseste acesti bani pentru a cumpara un imobil. Poate fi considerat acest imobil un bun propriu fiind cumparat din banii propriilor sai parinti? Ce alta modalitate exista pentru o persoana casatorita sa cumpere un imobil care sa fie considerat bun propriu?
Daca puteti dovedi cu documente ca banii au provenit de la parintii dvs, acesta devin bun propriu dvs

Banii sunt depusi de parinti in contul fiicei lor. Ce alte documente ar trebui sa detina?