Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Furt contoare RADET subsol
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Furt contoare RADET subsol

Ieri au disparut contoarele RADET de la subsol . Un profesionist ne-a lucrat .Avem inregistrari video cu hotul , a oprit apa calda si caldura in bloc . S-a mai confruntat cineva cu o situatie asemanatoare ? Locuiesc in sectorul 3 .
johnpescar a scris:
... numai cine doreste sa dispara acele aparate de masura face tot posibilul sa se intample ceva cu ele.

Stimate domn, asa cum am mentionat, am vazut personal anuntul dat de RADET ...
Din experienta unor blocuri din vecinatate am aflat ca de fapt se pot fura foarte usor (mai ales prima generatie de contoare) - se intra fie pe usa de la subsol (lacatele sunt pentru oameni cinstiti, la fel si legile) fie prin "gaura" corespondenta intre subsolurile dintre 2 blocuri alaturate si ramasa neastupata de catre firma care a schimbat tevile...
restul e o joaca de copii.
:offtopic:
din subsoluri au fost furate lucruri chiar mai putin valoroase.. cel putin in ultima vreme...