avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 953 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate am o problema la un bar public (proprietara nu prea ma ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

am o problema la un bar public (proprietara nu prea ma vrea acolo)

patronul unui bar nu imi da voie sa stau la masa de la intrare in local (sustinand k e masa ei), dar nici pe scaunul pe care l-a pus la bar. nu am facut scandal nu am jignit-o cu nimik, pur si simplu zice k pe scaun nu am ce cauta pt ca e scaunul barmanului si el trebuie sa stea in fata barului si nu are voie sa se miste de akolo numai kand e chemat. in plus ma jigneste pe ungureste nestiind k si eu cunosc limba. de aici mi-am dat seama k are treaba cu mine, nu ii place cum arat si ca stau o ora sau doua la o cafea si un suc (asta zice pe ungureste) si am auzit cum i-a zis unui client sa ma intrebe dak nu am treaba akasa. clienti nu are atatia, incat sa fie nevoita sa ma dea afara k nu are loc sau ceva de genul.
Proprietara barului are dreptul sa va refuze chiar si intrarea pe proprietatea ei… Poate e greu de crezut, dar adevarat.
“Barul public” despre care scrieti este, de fapt, proprietate privata…

Puteti reclama proprietara pentru discriminare… daca credeti ca despre aceasta chestiune e vorba.
Puteti reclama proprietara la… protectia consumatorului etc s.a.m.d. dar nu merita nimic din toate acestea pentru ca e mai mare daraua decat ocaua.
s-a rezolvat... nici prietenul meu nu mai suporta situatia si si-a dat demisia era jignit mai tot timpul ... foloseau termeni pe care eu nu pot sa ii scriu. :) akum are treaba cu vecina de langa ea care isi deschide un non-stop si cu o fosta angajata care a lasat-o balta... a avut mai multe angajate la negru care i-au plecat din cauza comportamentului ei... pacat k isi bate joc ... bine k ne-am scapat de ea ...
Buna micutzica21,
Ma bucur pentru tine ca s-a rezolvat favorabil,acel neajuns cu doamna respectiva.Daca are un vocabular "indecent"va fi o problema intre ea si personal,cit despre viitorul local "non-stop",cu siguranta ii va capta toti clientii nemultumiti de comportamentul ei.Foarte frumos din partea ta,ca ai revenit cu mesajul edificator al problemei tale.=D>
sa treci din cand in cand pe la non-stopul vecinei ;)) si sa stai mai milt de 2 ore acolo:))

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangere penala cer ajutor marius_alexxxx marius_alexxxx Va rog ajutazima cu un sfat! Am avut o relatzie de 2 ani lumate cu o fata d care m-am despartzit de 3 luni.acum cateva zile ne-am intalnit din intamplare pe ... (vezi toată discuția)
Mi se poate interzice accesul intr-un local/pub? mariusconstantin mariusconstantin Frecventez un local de cartier de 2 ani de zile. Acum 10 zile m-am petrecut acolo, iar la finalul serii am tot fost rugat insistent de catre ospatarite sa ... (vezi toată discuția)
Cred ca am schizofrenie,sunt foarte speriata anamaria123 anamaria123 buna!ma numesc ana,am 22 ani si cred k am un inceput de schizofrenie...nuj cand a inceput totul dar acum simt k pur si simplu o iau razna...acum 8 luni de zile ... (vezi toată discuția)