Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... posibilitate contopire pedepse
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

posibilitate contopire pedepse

prima pedeapsa 5 luni,conducere fara permis(definitiva 2010),2,6 ani furt calificat(definitiva ianuarie 2011),6 luni,conducere fara permis(definitiva aprilie 2011).se pot contopi aceste pedepse,cat va rezulta?nu stiu daca are importanta faptele de conducere fara permis au fost comise in timpul minoritatii.in prezent este in penitenciar din 13 sept.2010.
Detaliati mai mult cu privire la aceste fapte si cu privire la modul de executare al respectivelor sentinte.
prima pedeapsa(5 luni)a fost cu suspendare,in timpul minoritatii.La a doua sentinta s-a ridicat beneficiul suspendarii(2,6 ani+5 luni).Fapta de furt calificat a fost savarsita cand era deja major.Ulterior mai intervine o condamnare de 6 luni cu executare pentru conducere fara permis savarsita tot in timpul minotitatii.