Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ce se mai poate face?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ce se mai poate face?

Situatia ar fi urmatoarea:pedeapsa de 5 luni cu suspendare pentru conducere fara permis(fapta comisa minor fiind),pedeapsa de 2,5 ani pentru furt calificat(deja major),6 luni pentru conducere fara permis(fapta comisa tot ca minor,dar sentinta se pronunta major fiind deja).Toate sentintele sunt definitive.
Se face contopirea pedepselor,instanta de fond hotareste 2,11luni,parchetul face recurs si avem sentinta de de 2,11luni la care se adauga un spor de 6 luni,in total 3,6 ani.Teoretic pedepsele au fost insumate matematic.
Se mai pote ceva,mai exista vreo cale de atac la aceasta sentinta?
Multumesc.
nu, recursul este ultima cale de atac.
Contestatia la executare,nu se poate aplica in acest caz?